Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» зазнав пошкоджень внаслідок російського обстрілу

Унаслідок чергової російської атаки по Львову 24 березня 2026 року пошкоджень зазнала будівля Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» — одного з найважливіших місць пам’яті про злочини тоталітарних режимів в Україні.

Вибухова хвиля спричинила пошкодження віконних конструкцій та окремих елементів будівлі. На щастя, музейні фонди та експозиційні матеріали не постраждали, однак виникла потреба у проведенні невідкладних відновлювальних робіт для захисту приміщення від подальших руйнувань.

«Тюрма на Лонцького» є не лише музеєм, а й важливим простором національної пам’яті, який розповідає про боротьбу українців за свободу та про злочини нацистського і радянського режимів. Пошкодження таких об’єктів вкотре демонструє, що російська війна спрямована не лише проти людей та інфраструктури, а й проти української історичної спадщини.

Для оперативної ліквідації наслідків пошкоджень розпочато підготовку відновлювальних робіт за підтримки Фундації Пилипа Орлика.

Про перебіг відновлення інформуватимемо додатково.